Jak radzić sobie z brakiem zaufania w związku z alkoholikiem?

Brak zaufania w związku... Żyje w zawieszeniu, brak zaufania i zazdrość partnera z którym jestem od 2 lat jest jak bumerang ...wraca od kłótni do kłótni. Mam swoją firmę która wymaga pracy nawet 7 dni w tygodniu , pracuje umysłowo często też z uwagi na charakter wykonywanej pracy wyjeżdżam na spotkania z klientami oraz do firm. Partner wymaga Ode mnie częstego kontaktu telefonicznego . Tłumaczę że prowadzę spotkanie i trudno określić jak długo potrwa. Wtedy już ma podejrzenie że to nie możliwe że się np.przeciagnelo o godzinę, co tam robię. Pojawiaja sie zarzuty też że nie odpisuje odrazu na jego SMS. Partner twierdzi że nie poświęcam mu zbyt dużo czasu , ja natomiast cały czas wolny jaki mam oddaje mu bezwarunkowo. Nie czytam już książek nie wychodzę nigdzie nie spotykam się już prawie z nikim to wszystko nie jest dla niego argumentem. Obsesyjnie wmawia mi że będąc w towarzystwie obcych klientów oczywiście mężczyzn rozpuszczam długie włosy gdyż jak twierdzi chce wzbudzić w nich swoje zainteresowanie. Nie radzę sobie z tym ... I wmawia mi że go kłamie. Wracamy aby sobie wytłumaczyć kwestie niedomówień Ale on ma swoje racje . Kocham go Ale tak żyć się nie da. Czy jest możliwość aby zazdrość i brak zaufania uleczyć w głowie partnera ? Partner jest od lat trzeźwy alkoholikiem, czy to ma związek z jego zachowaniem ? Drogą redakcjo pomóż znaleźć wyjście z sytuacji dla mnie i pomoc dla niego Pozdrawiam 45 latka

Witam, ma Pani prawo czytać książki, wychodzić i poświęcać czas także sobie, nie tylko partnerowi. Prowadzenie działalności i firmy wymaga dużego wkładu pracy, ale ile może Pani poświęcać czasu Aby zastanowić się nad całą sytuacją proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii. Być może partner będzie skłonny skorzystać z terapii dla par lub skorzystają Państwo z indywidualnej pomocy.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka