Brak zaufania do mężczyzny

Partner z którym jestem kocha mnie i doskonale o tym wiem, niestety ja mu nie ufam czy może to być spowodowane tym ze jest niesłowny? Chodzi mi o błache rzeczy typu - obietnica wyjścia do kawiarni, kina, oczywiście obietnica niedotrzymana. Obietnice też były poważniejsze min. zmiana hierarchii koledzy-gry-dziewczyna, czuję się mało ważna, dla mnie zawsze jest zmęczony i woli siedzieć ze mną w domu. W nerwach powiedział że nie jest szczęśliwy przez brak zaufania z mojej strony.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Mam wrażenie, że brak zaufania to wierzchnia warstwa problemów między Państwem, a pod spodem kryje się wiele różnych niezaspokojonych Pani potrzeb. Nie wiem jak to działa w drugą stronę, na ile Pani wychodzi na przeciw oczekiwaniom i potrzebom partnera, ale skoro często Pani oczekiwania nie są spełniane, można czuć napięcie. Swoje niezadowolenie może Pani okazywać np. brakiem zaufania.
Polecam konsultację pary z terapeutą, jeżeli ten problem się będzie utrzymywać. W towarzystwie postronnej osoby nieraz łatwiej coś ze sobą ustalić i wyjaśnić.

Brak zaufania, wspólnego dla obojga systemu wartości (przynajmniej w podstawowych kwestiach) czy brak poczucia szczęścia utrudniają Państwu tworzenie dobrej, satysfakcjonującej relacji. Zachęcałbym do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą zajmującym się terapią par i małżeństw i wspólnej pracy nad zmiana.