Jak radzić sobie z depresją i dużą ilością obowiązków?

jak radzić sobie z depresją? Rodzice za niedługo wyjeżdżają, zostaje sama z siostrą w domu, mnóstwo obowiązków a do tego problemy w szkole, brak bliskich mnie przytłacza, boję się ze nie dam rady i rzucę szkołę. Jak rodzice są w domu zawsze podtrzymują mnie na duchu i mam sie komu wygadać, wyżalić, czesto płaczę i nie widze sensu w zyciu. Ciężko mi sie skupic na nauce i na wykonywaniu najprostszych czynności.

Pani lęk wynika z naturalnej reakcji czlowieka na to, co nieznane. Jednakże lęk ten jest przez Panią zwielokrotniany poprzez pesymistyczne, negatywne nastawienie co wplywa z kolei na Pani nastrój, motywację, energię, postrzeganie siebie. Proponuję udać się na spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym, z którym popracuje Pani nad swoimi przekonaniami dotyczącymi samej Pani, jak i otaczającego świata. Fakt, że dostrzega Pani problem jest już pierwszym - jakże ważnym- krokiem ku zmianie. Zatem czemu nie pójść o krok dalej i nie zmienić śoi h automatycznych sposobów myślenia i zachowania? Powodzenia!