Czym różni się schizofrenia prosta od ciężkiej depresji?

Witam czy różni się schizofrenia prosta od ciężkiej depresji ? Lekarz powiedział mi że choruje na ciężką depresję ale czuję ze to coś więcej, czuję się zobojętniala, nie mam uczuć do najbliższych, nic mnie nie cieszy, świat wydaje mi się nie realny, czuję pustkę w głowie, nie mam myśli. Biorę ssri, ndri i Abilify w dawce 15mg, czy te objawy są objawem choroby czy leków?

Witam Pania.Objawy ktore Pani podaje sa objawami depresji z ktorej mozna sie wyleczyc bez lykania duzej ilosci lekow.Ma Pani 23 lata to jest najpiekniejszy wiek w zyciu czlowieka w ktorym trzeba zamienic na zdrowie,koniecznie wyjsc z domu.Dni sa coraz dluzsze coraz wiecej slonca na niebie,to powinno pomoc w spacerach samemu lub w towarzystwie przyjaciol,rodziny a takze z psem ,jesli nie ma wlasnego to mozna go wypozyczyc ze schroniska.Najwazniejsze w tej chorobie jest aktywnosc do ktorej czasami trzeba sie zmusic.Dobrze jest przeczytac dobra ksiazke np.inspirujaca.W TV prosze wyszukiwac wesolych filmem konczacych sie Happy Endem.Prosze tez bardziej zwracac uwage na mozliwosci wyzdrowienia niz dopisywac sobie inne choroby i zastanawiac sie czy leki pomoga.23 lata to samo zycie,turystyka,wyjazdy,chec zycia.Prosze sprobowac skupic sie na checi pieknego mlodego zyciaZ przyjaciolmi,kolegami,rodzina a moze trzebz sie rozejrzec i zobaczyc komu z sasiadow trzeba pomoc i czeka na nasza obecnosc i kontakt z nami.Mozna tez poszukac dobrego teraapeuty ktory pomoze wysc z impasu.Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo zdrowia.