Związek z chłopakiem chorym na depresję dwubiegunową

Miałam chlopaka z depresja Dubiegunowa o ktorej dowiedzialam sie pozniej. Rozeszlismy sie, po paru miesiacach zeszlismy sie znowu, po kilku tygodniach wyznał mi milość (wczesniej mi tego nie wyznawał) i powiedział, ze chce zebym byla cześcia jego zycia, po czym na drugi dzien po wielkich wyznaniach zerwał ze mna twierdzac ze cos sie zmienilo. Czy takie zachowanie jest efektem choroby czy tez zeczywiscie odkochal sie w jeden dzień? Czy alkohol ktorego czasami naduzywa ma na to jakiś wpływ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie, Zapytałaś, czy zachowanie tego chłopaka wynika z choroby czy może rzeczywiście tak szybko zmienił uczucia do Ciebie. Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli on nie bierze leków ani nie uczestniczy w psychoterapii takie zachowanie może wynikać z choroby, ale nie musi. Co do alkoholu, to nasila on objawy chorobowe. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Jak najbardziej ma wpływ.
Z mojej strony zachęcałabym Panią (w trosce o samą siebie) do rozważenia, czy chciałaby Pani nadal kontynuować ten związek?

Warto byłoby zasugerować Partnerowi podjęcie wspólnej terapii, jeśli chcielibyście pracować nad Waszym związkiem.

Życzę wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com