Nieśmiałość w rozmowach z innymi ludźmi

Jestem osobą nieśmiałą.w szkole izoluje się od ludzi,chciałabym się do nich odezwać, ale boję się, bardzo mi to przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.w szkole czuje się jakbym była nienormalna, najlepiej czuję się w domu, tam czuję się wolna i normalnie rozmawiam z rodzicami, ale po przekroczeniu progu szkoły to wszystko się zmienia,tam czuję że każdy się na mnie patrzy i się ze mnie śmieje.jak ubieram się do szkoły to myślę co założyć aby mnie nie obgadywali i się na mnie dziwnie nie patrzyli
ponad rok temu

nie ma takiego uczucia:" czuję że każdy się na mnie patrzy i się ze mnie śmieje"-to jest mysl/przekonanie z wlasnej glowy, ktore na pewno psuje nastroj i nie jest prawdziwe. dobrzeby bylo przyjrzec sie swoim wszystkim przekonaniom, czy sa prawdziwe, czy sa moje , czy mi sluza, czy szkodza. a nastepnie nauczyc sie je zamieniac na takie, ktore sa prawdziwe, wlasn e i sluza zdrowiu i dobremu samopoczuciu.rownoczesnie nalezaloby nauczyc sie stawiac granie i asertywnie bronic sie w sytuacjach trudnych. to pozwoli ugruntowac samoocene i poczuc sie pewnie. mozna to zrobic w indywidualnej pracy ze specjalista (wtedy najczesciej odkrywa sie tez inne blokady i nad nimi pracuje-jest latwiej), lub na warsztatach dotyczacych komunikacji interpersonalnej, lub samemu czytajac odpowiednia literature i CWICZAC, CWICZAC w realu(najlepiej przed probowaniem przecwiczyc z kims zyczliwym).wspomagajace bedzie tez odstawienie negatywnych mysli o sobie na urlop a odkurzenie pozytywow, chocby dla rownowagi, czego serdecznie zycze, pozdrawiam Violetta Ruksza

Cóż, każdy z nas odczuwa jakiś poziom nieśmiałości. Jeżeli odczuwa Pani potrzebę kontaktu z innymi osobami w szkole, to proszę się zainteresować innymi osobami. Mam na myśli rzeczywiste zainteresowanie, w momencie tego zainteresowania przestanie się Pani skupiać na sobie. Takie zainteresowanie innymi pozwoli ich zagadnąć lub nawiązać z nimi kontakt.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski