Jak radzić sobie z nudnościami przy stanie zapalnym żołądka?

WITAM, MAM STAN ZAPALNY ŻOŁĄDKA PRZEWLEKŁY. PO KAŻDYM POSIŁKU MAM BARDZO SILNE NUDNOŚCI. STOSUJE CONTROLOC ALE NIE CZUJE POPRAWY. CZY PRZY PRZEWLEKŁYM STANIE JUŻ ZAWSZE BEDE CZUŁ NUDNOŚCI? CO MAM ROBIĆ?

Dzień dobry, Przewlekły stan zapalny żołądka jest przykrą dolegliwością i wielu pacjentów ma problem z nudnościami. Powinien się Pan koniecznie skonsultować ze swoim gastrologiem - można próbować tak zmienić leczenie farmakologiczne aby odczuwany dyskomfort zmniejszyć. Proszę także pamiętać o prawidłowej diecie - powinna być to dieta ściśle lekkostrawna, posiłki mało obfite, niepowodujące podrażnienia błony śluzowej żołądka (nie mogą być zbyt słone, kwaśne, nie powinno się spożywać kawy, herbaty, alkoholu). Jeżeli dyskomfort jest bardzo silny i utrudnia Panu odżywianie może Pan próbować zastąpić posiłki częściowo preparatami dietozastępczymi (są to koktajle zawierające wszystkie potrzebne składniki odżywcze) - być może po w ten sposób przygotowanym pożywieniu nudności nie będą równie silnie odczuwalne. Życzę dużo zdrowia!