Witam,
Napisała Pani dosyć długi list, ale mimo to mam niedosyt informacji o Pani. Chorowała Pani na nowotwór, co jest bardzo trudnym doświadczeniem i po terapii poszukiwała Pani partnera. Czy wcześniej była Pani w związku (jeżeli tak, to jak on wyglądał)? Jest Pani "zazdrosna" o partnerów, z którymi się Pani rozstała i z którymi (jak Pani pisze) nie chciałaby Pani być. Czy szuka Pani partnera? Ani wiek (w Pani wypadku zaledwie średni:) ani choroba nie skazują nas automatycznie na samotność.
Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry,
Wydaje się, że niezależnie od śledzenia Pani "byłych", najistotniejsza jest własna Pani ocena swojego życia, zawarta w ostatnim zdaniu Pani postu. W tej sytuacji namawiałbym na skorzystanie z konsultacji psychologicznej, podczas której mogłaby Pani przyjrzeć się sobie, swojej przeszłości i być może nieco bardziej optymistycznie ujrzeć teraźniejszość oraz przyszłość.
Jak widać, "śledzenie" różnych znajomych na Facebooku i przyglądanie się ich życiu (jak Pani podała - cudownemu, pełnemu seksu i miłości) nie sprzyja osiągnięciu przez Panią równowagi. Być może warto zastanowić się, na ile informacje umieszczane na portalu społecznościowym uznać można za oddające rzeczywistość - zwykle bowiem przedstawia się na nim wydarzenia, którymi można się pochwalić, a nie opisy codzienności, z którą każdemu z nas przychodzi się mierzyć.
Pozdrawiam.
Szanowna Pani,
zalecałabym Pani psychoterapię jako formy pomocy i rozwoju osobistego, dobrze byłoby, gdyby się Pani skupiła na sobie, nie na życiu innych ludzi. Wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i polepszenie funkcjonowania społecznego.
Pozdrawiam serdecznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Natręctwa związane z byłym partnerem – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Jak radzić sobie z nielubieniem kogoś? – odpowiada Mgr Joanna Lida
- Wielu partnerów w życiu obecnej partnerki – odpowiada Mgr Aleksandra Tyszka
- Tęsknota za byłym partnerem – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Obsesja na punkcie chłopaka – odpowiada Mgr Danuta Michalczyk
- Jak zaufać nowemu partnerowi? – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Czy powinnam zakończyć związek, jeżeli mój partner mnie wyzywa? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak radzić sobie z emocjami i natłokiem myśli? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak radzić sobie z wybuchem agresji? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak naprawić relacje z partnerem po zdradzie? – odpowiada Mgr Joanna Marciniak
artykuły
Smutna prawda o SORach: Przekroczenie granicy godności
W maju dziennikarka Magdalena Rigamonti opisała na
Sama straciła koleżankę. Agnieszka Sienkiewicz chce krzyczeć o problemach psychicznych Polaków
- Moja koleżanka targnęła się na życie mając 1
"Każda z nas czasem nie wytrzyma". Fragment książki Weroniki Nawary "W czepku urodzone"
Weronika Nawara jest pielęgniarką. Zna ten świat "