Jak radzić sobie z presją ze strony męża?

Witam Mam początki depresji..tak mi się wydaje. Od 4 lat siedzę z dziećmi w domu i zajmuje się domem. Ostatnio mój mąż nalega bym wróciła do pracy na cały etat. Ma wręcz pretensje. Od pracuje w delegacjach i często go nie ma całymi tygodniami. Dom, rachunki, zakupy,odbiór dzieci z różnych placówek, Wszystko na mojej głowie . On tego nie rozumie i mówi, że dam sobie radę...Już się zaczynam zastanawiać, czy On na rację czy ja jestem taka niezorganizowana. Moj poziom własnej wartości sięga 0 . Proszę o poradę.
KOBIETA, 39 LAT 2 miesiące temu

Każda osoba ma swoje granice i to, co dla jednych wydaje się do zarządzania, dla innych może być zbyt dużym obciążeniem. Ważne jest, aby znać i szanować swoje własne potrzeby i ograniczenia. Proszę pamiętać, że Pani zdrowie psychiczne i dobrostan są równie ważne, jak inne obowiązki.

Asertywność w komunikacji z mężem może być kluczem do znalezienia wspólnego rozwiązania. Można spróbować wyjaśnić swoje obawy i uczucia, jednocześnie pozostając otwartym na jego perspektywę. Być może warto rozważyć pomoc z zewnątrz, taką jak wsparcie rodziny, przyjaciół czy nawet profesjonalne doradztwo, które mogłoby pomóc w zorganizowaniu codziennych obowiązków lub odnalezieniu zrównoważonego sposobu na powrót do pracy.

Jeśli poczucie własnej wartości jest obniżone i podejrzewa Pani początki depresji, zachęcam do konsultacji z psychiatrą.

Proszę pamiętać, że ma Pani prawo do poszukiwania najlepszej ścieżki dla siebie i swojej rodziny, a bycie przeciążonym nie jest równoznaczne z byciem niezorganizowanym.

Życzę dużo siły i determinacji w dążeniu do rozwiązania, które będzie korzystne dla Pani oraz całej rodziny.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.