Jak radzić sobie z tymi problemami emocjonalnymi w wieku 22 lat?

Dobry wieczór . Opiszę swój problem i opowiem coś o sobie. Nazywam się Natalia mam 21 lat.  Choruje na niedoczynność tarczycy,hashimoto I insulinoodporność.  Mam podejrzenie PCOS ( Zespół policystycznych jajników) Borykam się się kilkoma problemami : 1. Przejmuje się wszystkim między innymi chorobami tak dokładnie wynikami jak są złe i mam tak że zawsze jak przyjda mi wyniki badań a coś jest nie tak to zaraz czytam w Internecie juz sobie najgorsze myśli przyjmuje że nie będzie dobrze myślę potem o tym kilka dni tylko to jest najgorsze że ja zaraz z kimś o tym musze pogadać  Ja przez kilka dni o niczym innym nie myślę tylko o tym. 2. Jak mam jakiś problem albo coś ze zdrowiem albo z kimś się pokłócę to muszę pogadać z kimś starszym i to jest najgorsze że ja nie umiem gadać o problemach z ludźmi w moim wieku tylko z starszymi wole przebywać z starszymi i pogadac . Mnie to poprostu przeraża i jak tak myślę to nie jest to normalne. 3. Nie umiem dogadać się z moim tatą choć mam 21 lat to nadal mój tata mnie kontroluje o której będę z kim gdzie o której bede nawet jak gdzieś jestem to dzwoni żebym juz przyszła.  Kontroluje mnie czyta wiadomości z kim pisze. Poprostu czuje się jakbym miała 10 lat . Nawet mówi jak się mam ubierać jak mu coś nie pasuje w moim ubiorze albo jak sobie zrobię makijaż  Tak jakby on mi chciał życie ustawić  NAWET KIEDYS MIALAM TERAPIE PRZEZ TELEFON TO MI ZABRONIL ROZMAWIAC Z TYM PSYCHOTERAPEUTA

Szanowna Pani,

Zachęcam Panią do usamodzielnienia się - jest Pani młodą,ale już dorosłą kobietą. Nie wiem czy ma Pani pracę czy też studiuje,ale wyprowadzenie się od ojca będzie dla Pani oddechem. Teraz tkwi Pani w atmosferze kontroli i lęku, a do tego utrudnia się Pani skontaktowanie z psychoterapeutą. Ma Pani pełne prawo do własnych wyborów,decyzji i zadbania o odpowiednią pomoc dla siebie.

Życzę Pani odwagi i dużo dobrego.