Jak radzić sobie z tymi zaburzeniami emocjonalnymi?

Witam serdecznie od dłuższego czasu mam problemy emocjonalne raz jestem zły raz szczęśliwy nie potrafię się skupić mam problem z pamięcią i mam ciężką głowę czasami myślę by po prostu zniknąć ,klócę się z ludźmi a zaraz mi przechodzi ,chce zerwać kontakt a zaraz mi przechodzi mam problemy z decyzjami wolniej podejmuje decyzje ogólnie strasznie się zamknąłem na ludzi praktycznie z nikim nie rozmawiam a jak rozmawiam mówię za dużo i krzywdzę tym innych jednocześnie kocham ludzi i ufam i jednocześnie nienawidzę i nie ufam i przez to mam w kółko gonitwę myśli i teorie wyciągane z filmów mam więcej do opowiedzenia ale bym wolał priv i cały czas się zastanawiam czy to ze mną coś nie tak czy ludźmi coś nie tak
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Szanowny Panie,



Pomocna w trudnościach opisywanych przez Pana mogłaby być konsultacja z psychoterapeutą, np. poznawczo-behawioralnym.



Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie,

Przykro nam, że odczuwa Pan takie dolegliwości, które na pewno wywierają ogromny wpływ na codziennie funkcjonowanie i zmniejszają komfort życia.

Zaburzenia emocjonalne mogą wynikać z wielu przyczyn, gdzie bardzo ważnym etapem jest ustalenie czynnika, który wywołał takie stany.

U osób dorosłych takie zachowania mogą być skutkiem choroby afektywnej dwubiegunowej, charakteryzującej się zmiennymi nastrojami – od depresji do manii.

Takie zaburzenia emocjonalne mogą również wynikać z nerwicy lękowej, objawiającej się panicznym strachem przed zagrożeniem, które nie istnieje lub jest wyolbrzymiane. Bardzo często towarzyszą temu objawy somatyczne, powiązane z układem nerwowym, krążenia, czy pokarmowym.

Istotnym jest również fakt, że zaburzenia emocjonalne nierzadko mają swoje źródło w przeżytej traumie. Często związane jest to z jakimś przykrym wydarzeniem, sytuacją, mającą miejsce w przeszłości. Dochodzi wtedy do zmian osobowości, sytuacji konfliktowych z otoczeniem, a także samym z sobą.

Osoba z zaburzeniami emocjonalnymi może wykazywać skrajne zachowania, brak chęci do życia, czy obcowania z innymi ludźmi.

Z racji odległości, dość trudno jest ustalić nam konkretną przyczynę Pana dolegliwości. Jednakże proponujemy wizytę u specjalisty – lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty. Lekarz pomoże odnaleźć źródło takich problemów i wskaże właściwe rozwiązania. Leczenie może opierać się na farmakoterapii, a także terapii grupowej. Pozytywne efekty powinna przynieść również zbilansowana dieta, suplementacja witaminami z grupy B, a także uprawianie sportów i zadbanie o zdrowy sen i wypoczynek.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/depresja

https://portal.abczdrowie.pl/strach-i-lek

https://zdrowie.parenting.pl/zaburzenia-nastroju-jak-je-leczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty