Jak radzić sobie ze strachem przed dentystą?

jak zaufac dentyscie? moj problem,dla jednych smieszny i banalny "dentalfobia".Po przykrym dla mnie incydencie 12 lat temu,wpadam w panike na sama myśl o pojsciu do stomatologa...powodem jest wizyta,po ktorek pijana dentystka wyrwala mi zdrowego zeba "za zywca",czyli bez znieczulenia,dodatkowo uszkadzajac ząb obok i bolesnie raniąc policzek.od tej pory nie potrafie zmusic sie do leczenia zebow.a raczej tego co z nich zostało-tak.Ciagle o ty mysle,brzydze sie i wstydze siebie...

W razie zainteresowania takim spotkaniem, proszę o kontakt: psycholog@gardensport.pl

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję tak trudnych doświadczeń. To naturalne, że pozostawiają one trwały ślad i strach przed zabiegami dentystycznymi. Lekarze są jednak różni - także bardzo kompetentni, troskliwi i odpowiedzialni.
W radzeniu sobie z lękiem właściwą drogą jest psychoterapia (np. w nurcie poznawczo-behawioralnym).

Pozdrawiam!