Jak rozmawiać o homoseksualizmie z lekarzem?

Witam, jestem młodym mężczyzną. Niestety, zaobserwowałem, że moja sympatia do lekarza do którego chodzę, zmierza w kierunku zakochania/zauroczenia. Jak rozmawiać o tym i poruszać ten temat u psychologa, gdy ma się żal i wstyd do siebie z tego powodu oraz z powodu homoseksualnej orientacji?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za podzielenie się swoimi obawami.
Mam nadzieję, że już samo podzielenie się, przyniosło Panu ulgę.

Zachęcałbym Pana do podjęcia wyzwania szczerej/otwartej rozmowy
o Pana stanie zakochania/zauroczenia z prowadzącym Pana Psychologiem.

Dzielenie się swoimi emocjami/doznaniami, jest elementem procesu terapeutycznego, w którym jest przestrzeń na szczerość, ale też na inne uczucia (żal/wstyd, o których Pana nadmienił) bez oceniania ze strony Psychologa.

Wspieram Pana mentalnie!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605