Jak rozpocząć dietę odchudzającą?

Witam, uczę się w technikum gastronomicznym i mam trochę do czynienia z dietetyką bo to ma być mój przyszły zawód. Moje pytanie brzmi jak powinno zacząć się dietę odchudzającą? Czym powinna być poprzedzona? Umiem układać jadłospisy ale problem jest w stosowaniu się do nich. Jak pomóc psychicznie w walce z nadwagą?

Aleksander Ropielewski

Nie ma specjalnego rodzaju postępowania. Najważniejsza jest chęć i silna wola osoby, która ma zastosować dietę. Od dietetyka natomiast zależy stopniowe dochodzenie do idealnej diety. Na pewno rozsądniejsze będzie stopniowe zmniejszanie ilości zjadanych pączków przez osobę, która spożywa ich 10 na tydzień niż jednorazowe całkowite zaprzestanie ich spożywania. Bez świadomości i determinacji ze strony pacjenta popartej przez odpowiednie i stopniowe działanie dietetyka nie uda się osiągnąć zamierzonego celu.