Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozróżnić nerwicę depresyjną od innych chorób?

Jak odróżnić nerwice depresyjną?,bo ja mam nerwicę natręctw i od tego powstał stan lękowo-depresyjny,przy czym lęk jest ogólny,taki niepokój,nic więcej z lęku,jednak mam dużo objawów depresji(senność,brak energii,zaburzony sen,waga ok,koncentracja i pamięć ok,natłok myśli),w depresji tak czy siak występuję lęk ogólny.Biorę od paru dni asentrę już w dawce 150mg,a zaczynałam od 25mg od połowy listopada i na dawce 150mg mam zwiększone obsesje,złe myśli,drżenie rąk,przeczyszczenia i pobolewanie głowy.To znaczy,że w końcu zadziała?.Lek. zmniejszył jednak ponownie do 100mg,też biorę 1/3tabl na noc trittico
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam. Diagnozę co do choroby może postawić psychoterapeuta po wywiadzie. Proszę udać się do psychoterapeuty psychodynamicznego.
Pozdrawiam

0

Często w wyniku przewlekłych zaburzeń lękowych pojawiają się zaburzenia depresyjne jako reakcja na złe samopoczucie utrzymujące sie przez długi czas. W przypadku obu zaburzeń stosuje się te same leki. Pełne działanie preparatów farmakologicznych pojawia się dopiero po 4-5 tygodniach systematycznego przyjmowania. Po tym czasie, jeśli nie ma zadowalającej poprawy zwiększa sie dawkę leku. Gdy efekty nie są oczekiwane należy zmienić preparat. Nie ma sensu dłuższe leczenie niż 2 miesiące jednym lekiem jeśli pacjent nadal czuje się źle.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy