Czy Asentra będzie dla mnie skuteczna?

Biorę od 4 dni asentre(na ocd i depresje) już w dawce 150mg i od tych 4 dni mam przeczyszczenie,bóle głowy,silne obsesje,drżenie ciała,zwiększone myśli samobójcze i ogromną senność,bóle brzucha)Przed dawką 150,tydzień brałam 100mg i też zwiększone obsesje były.Ogólnie asentre biorę od połowy listopada od 50mg i zwiększał mi dawkę lekarz.Wcześniej od listopada i połowy grudnia nie miałam żadnych skutków tego leku,ale smutek olbrzymi był nadal i brak energii totalnej,a mam co robić w życiu!. Chodzę też na akupunkture.Czy po takim opisie lek w końcu podziała i usunie te paskudne objawy?Mam słoneczność do tego po ojcu,a chyba urodzenie dziecka to nasiliło OCD

Dobranie właściwego zestawu leków zajmuje często trochę czasu, a zwiększanie dawki następuje stopniowo zależnie od tolerancji pacjenta i skuteczności leku. Warto zatem cierpliwe zaczekać na działanie leku. Dodatkowo warto pomyśleć o psychoterapii, która pozwoli pozbyć się nie tylko objawów, ale także głębszych, emocjonalnych przyczyn trudności i zaburzeń. Zachęcam do podjęcia tego leczenia, bo sama farmakoterapia często nie jest wystarczająca dla uzyskania trwałej poprawy.

Dzień Dobry Pani

Proszę "dać" sobie czas ok. dwóch tygodni, lecz proszę nie oczekiwać cudu...

Dlatego zachęcałabym Panią równolegle do podjęcia psychoterapii, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, która byłaby dla Pani skuteczną w uzdrowieniu opisanych przez Panią symptomów.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani, Tego, Co jest Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com