Jak schudnąć w pół roku?

Witam. Mam 19 lat przy wadze 70 kilo i wzroscie 165cm. Chcialabym schudnac na wesele siostry, ktore odbedzie sie pol roku. Zdecydowalam sie odchudzac teraz, poniewaz zdaje sobie sprawe z tego, ze dlugo mi to zajmie. Stosuje diete, 2500 kcal dziennie. Slyszalam ze powinnam spalac wiecej kalorii niz przyjmuje. Stad moje pytanie, jakie cwiczenia pomoga mi dosc szybko schudnąc?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Na diecie redukcyjnej powinna Pani przyjmować około 1200-1800kcal. Przyjmowac 5-6 posiłków dziennie. Wykluczyć cukry proste, ograniczyć tłuszcze zwierzęce. Węglowodany spożywać głównie rano i do obiadu. Co do ćwiczeń oczywiście aerobowe (fitness, bieganie, rower) najlepiej codziennie lub co najmniej 3xtyg. Oczywiście najlepiej by było gdyby spotkała się Pani ze specjalistą, który pomógł by Pani ustalić dietę dostosowaną do Pani trybu życia.

Witam. Brawo za rozwagę, że robi to Pani znacznie wcześniej, ma Pani szansę schudnąć zdrowo i bezpiecznie. Pierwsze co proponowałabym to znaczne ograniczenie pułapu zapotrzebowania energetycznego. 2500 kcal to za dużo i mimo stosowania ćwiczeń jest szansa, że mało Pani schudnie. Nie będzie tego efektu, na którym Pani zależy, a po się rozczarowywać. Lepszym rozwiązaniem było by przy Pani wzroście, wieku ok 1600, to dalej jest bezpieczna ilość, a z dodatkową aktywnością fizyczna da super efekt. Oczywiście proszę nie zapomnieć o regularnym jedzeniu i odpowiednim nawodnieniu organizmu, bo to też jest bardzo ważne. Gdyby Pani potrzebowała porozmawiać jak rozplanować sobie taki dzień pod względem " co powinnam jeść?" to zapraszam na konsultację. Pozdrawiam