Plan odchudzania - czy schudnę?

Witam! Mam 20 lat, 171 cm wzrostu i 92 kg. Aktywności fizycznej - właściwie brak (przez mało wolnego czasu - większość spędzam nad książkami - dlatego ciężko było mi znaleźć na nią czas i motywację). Diety podejmowałam już bardzo różne - od ograniczenia kalorii do proteinowej itp. itd. Już raz 3 lata temu - udało mi się schudnąć 20 kg - i spadłam do wagi 69 kg - lecz później w ciągu roku efekt jojo - i wróciłam do 93 kg. Ostatni rok trzymałam się tej wagi oscylując między 93-95 kg.

Teraz zmierzam spróbować jeszcze raz - byłam u dietetyczki która ułożyła mi dietę 1000 kcal. Jednak zamierzam wyeliminować z niej kolację - by ostatni posiłek jeść max. o godz. 18. Kupuję również rowerek stacjonarny - i zamierzam regularnie ćwiczyć. Prosiłabym o odpowiedź czy dobrze zaplanowałam wszystko, by osiągnąć założone efekty - schudnąć 20 kg. Wiem że to sporo - i długo potrwa zanim się z tym uporam, tylko chcę mieć pewność co powinnam robić, żeby po dłuższym czasie, ale na pewno mi się uda. Chciałam się dowiedzieć czy wyrzucenie kolacji jest dobrym posunięciem? (pozostały by mi 4 posiłki dziennie).

Ale przede wszystkim prosiłabym o instrukcje jak powinnam ćwiczyć na rowerku i ile minut dziennie / ile razy w tygodniu, o jakiej intensywności ( słyszałam też, że utrzymanie odpowiedniego pulsu jest ważne). Chciałam dodać, że jestem gotowa na intensywne ćwiczenia, więc chodzi mi o to, jak ćwiczyć, by efekty były największe. Tym razem jestem bardzo zmotywowana. I po jakim czasie mogę się spodziewać widocznych efektów? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie,

Sądzę, że dieta 1000 kcal jest już bardzo niskoenergetyczna, nie zalecam zatem eliminować kolacji. Proszę jednak jeść ją nie później niż o 18, tak jak Pani sugeruje. Duże organiczenie podaży kalorii przez jakiś czas jest główną przyczyną obserwowanego przez Panią efektu jo-jo. Nie jestem zatem pewna czy stosowana dieta znów do niego nie doprowadzi. Może lepiej byłoby chudnąć wolniej, ale na zawsze? Np. stosując dietę 1500-1600 kcal + ćwiczenia? To również powinno poskutkować, nie powodując przy okazji dużego obniżenia metabolizmu.

Rowerek jak najbardziej może być. Po 20 min. zaczyna się spala tłuszcz więc proponuję dwie sesje godzinne w ciągu dnia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia