Jak schudnąć z ud i brzucha stosując zdrową dietę?

Witam. Mam 16 lat, ważę ok. 55 kg przy wzroście 165 cm. Mam problem z brzuchem i udami. Mój brzuch jest trochę okrągły i nie mogę sobie z nim poradzić. Uda mam średnio grube i mam cellulit i na pośladkach też. Chciałabym schudnąć, ale bez żadnych tabletek, tylko przy zdrowej diecie, jak najszybciej.
16 LAT ponad rok temu

Witam!

Na początku zaznaczę, że masz prawidłową masę ciała. Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 20! Nie powinnaś się odchudzać. W Twoim wieku organizm potrzebuje właściwej ilości energii w postaci białek, tłuszczy i węglowodanów oraz składników mineralnych i witamin, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Niedobory któregokolwiek ze składników odżywczych mogą spowodować zmiany w gospodarce hormonalnej i w rozwoju organizmu. Dlatego nie stosuj restrykcyjnych diet odchudzających, ale stosuj prawidłowe nawyki żywieniowe i bądź aktywna fizycznie.

Za powstawanie cellulitu jest odpowiedzialny brak aktywności fizycznej oraz niewłaściwa dieta. Stosuj, więc kilka podstawowych zasad:

Unikaj produktów typu fast foodów.
Unikaj ciast, słodyczy, napoi gazowanych.
Produkty smażenie zastąp pieczonymi, gotowanymi oraz duszonymi.
Spożywaj jak najwięcej warzyw. Dodawaj warzywa do każdego posiłku.
Spożywaj owoce zwłaszcza cytrusowe oraz leśne.
Sól zastąp ziołami oraz innymi przyprawami.
Pij zieloną herbatę oraz wodę (co najmniej 2 l dziennie)!!!
Spożywaj produkty bogate w węglowodany złożone (chleb pełnoziarnisty, razowy, kasze gruboziarniste, makarony razowe, ziarna zbóż, kiełki zbóż).
Zastąp produkty bogate w tłuszcze zwierzęce roślinnymi (nasiona, oleje roślinne, miękkie margaryny).
Spożywaj produkty lekkostrawne (drób, ryby, chudy nabiał).
Spożywaj posiłki regularnie, w małych ilościach. 4-5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Nie przejadaj się.

Ćwicz co najmniej 30 minut dziennie. Może być to taniec, pływanie, fitness czy inne dyscypliny. Ćwiczenia, które powinny Ci pomóc znajdziesz na stronie http://abccwiczenia.pl/, dodałabym również pływanie lub jazdę na rowerze, które szczególnie mobilizują do pracy mięśnie dolnych partii ciała (uda).

Polecam również stosowanie kremów antycellulitowych - ważne jest, aby używać ich codziennie.

Tylko długotrwała dieta połączona z aktywnością fizyczną oraz działaniem zabiegów kosmetycznych może przynieść pożądany efekt. Dzięki temu pozbędziesz się nie tylko cellulitu, ale również nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i ud.

Pozdrawiam.