Jak schudnąć, żeby się nie głodzić?

Mam 19 lat, 168 cm wzrostu i ważę 73 kg. Mam duży brzuch i grube nogi, uczę się a więc większość dnia spędzam siedząc. Wcześniej próbowałam się odchudzać ale nic mi to nie pomaga nie choruję a mój dzienny jadłospis to: rano brak sniadania, obiad kotlet i ziemniaki lub jakieś mieso, kolacje też jem obfitą i do tego wszystkiego bardzo czesto dojadam między posiłkami, chrupki, paluszki i słodycze. Bardzo chcę schudnąć ale nie chcę się głodzić i przez to wycieńczyć. Prosze o pomoc.
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Odchudzanie nie koniecznie musi oznaczać głodókę. Profesjonalne diety są tak skomponowane, aby zaspokajać potrzeby organizmu na niezbędne składniki odżywcze, a także nie dopuścić do wzmożonego uczucia głodu.

Podstawowym błędem w Twoim jadłospise jest brak śniadania. Jest to najważniejszy posiłek dnia, ponieważ rozpoczyna pracę żołądka, dostarcza energii na pierwszą połowę dnia i zapobiega osłabieniu i spadku koncentracji. Brak tego posiłku powoduje podjadanie aż do obiadu, a na obiad nakładnia sobie większych porcji, których żołądek nie jest w stanie w całości strawić.

Obiad powinien składać się nie tylko z mięsa i ziemniaków, ale także warzyw, które są niezwykle ważne w diecie, ponieważ dostarczają niezbędnych witamin. Ziemniaki natomiast należałoby zastąpić produktami zbożowymi - kaszą, makaronem lub ryżem, które zawierają witaminy z grupy B.

Kolacja - mniej obfita i maksymalnie na 3 godziny przed snem.

Do tego powinny być 2 mniejsze posiłki - II śniadanie oraz podwieczorek. To one zapobiegają uczuciu głodu i spadku energii. Utrzymują stały poziom cukru we krwi oraz wspomagają metabolizm. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy wszystkie te posiłki są co około 3 godziny. Regularne jedzenie powoduje utratę masy ciała!

Wszystkie przekąski - słodycze czy też przekąski słone są absolutnie niewskazane. Dostarczają zbędnych kalorii, nie wnoszą nic wartościowego do diety oraz powodują "żołądkowe zamieszanie" - żołądek nie jest w stanie nadążyć z trawieniam ciągle napływającym do niego jedzeniem.

A więc - 5 posiłków dziennie co 3 godziny i codzienna aktywność fizyczna!