Jak ma skutecznie schudnąć 12-latka?

Mam 12 lat i ważę około 75 kg. Tyle co ćwiczę to tylko na wf w szkole a wf mam 4 razy w tygodniu. Próbowałam a raczej chciałam spróbować jakiejś diety,tyle że teraz biorę tabletki jakieś taki żeby mniej jeść. Raczej w mojej rodzinie nikt nie jest otyły. Ale niestety u lekarza nie byłam,dlaczego? Nie wiem. Nie choruje na nic. Śniadanie: nie jem często śniadania,praktycznie dwa razy w dni robocze, a jak już ujem to chleb razowy i do tego ewentualnie szyneczka i pomidorek Obiad: no więc ode mnie zbytnio nie zależy co jem,bo mama gotuje,ale zazwyczaj są to ziemniaki z kotletem i surówką. Kolacje: jem zazwyczaj lekko po 18,a co jem ? Zazwyczaj chleb razowy. Bardzo proszę o jakąś stosowną dietę,moim problemem jest najbardziej odstający brzuch,i grube nogi,pomóżcie !
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Jesteś bardzo młodą osobą w okresie intensywnego rozwoju.  Twój organizm wymaga prawidłowego oraz dobrze zbilansowanego żywienia, które pokryje zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dlatego mimo, iż nie zalecam Tobie ograniczania kaloryczności to Twoja dieta wymaga modyfikacji. Oto 5 zasad najważniejszych dla Ciebie:
- Jedz śniadania ! To najważniejszy posiłek dnia, dodaje energię, podkręca Twój metabolizm, dzięki czemu szybciej spalasz kalorie, a także zapewni Ci niezbędną koncentrację i łatwiejsze zapamiętywanie podczas codziennych zajęć szkolnych.
- Spożywaj regularnie 5 posiłków dziennie co 3 godziny ( śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kończąc na kolacji); ostatni posiłek zjadaj również 3 godziny przed snem.
- Jedz dużo warzyw i pełnoziarnistych produktów takich jak : makarony pełnoziarniste, ryż ciemny, kasza gryczana, płatki owsiane, otręby pszenne – wszystkie te produkty zawierają węglowodany złożone, które wolniej wchłaniają się w przewodzie pokarmowym, a dodatkowo zawierają błonnik dający uczucie sytości na dłużej.
- Zamiast soków owocowych pij dużo wody mineralnej niegazowanej – nawodnisz odpowiednio organizm
- Zrezygnuj ze słodyczy i chipsów! Zamiast tego wybieraj owoce, które są równie słodkie. Czekoladę mleczną zastąp czekoladą gorzką, zawierającą mniej kalorii i bogatą w magnez. Twoje słodkie przekąski mogą stanowić również musli, budyń na chudym mleku, kisiel czy jogurt naturalny.
Pozdrawiam