Jak się pozbyć boczków?

Witam. Mam 16 lat, ważę ok. 51 kg, mam 165-170 cm wzrostu. Jak byłam mała, to byłam strasznie chuda - nie szczupła. Byłam niesamowicie wygimnastykowana, miałam płaski brzuch no i nie mialam w ogóle tluszczu. Jadłam strasznie dużo słodyczy i nie tyłam, jadłam niesamowite ilości obiadów i również nie tyłam, ale nagle, tak od 2 lat, zauważyłam, że moje ciało zaczyna się zmieniać. Mam oczywiście większy biust, biodra mam duże - nie widać tego jak założę spodnie, lecz jak je ściągnę... Jestem szczupła, ale martwi mnie to, że zaczynają mi się robić boczki i efekt jo-jo na brzuchu :( Uda też robią mi się większe, lecz również widać to dopiero jak ściągnę spodnie. Faktem jest to, że jak byłam mała, to jak miałam wf-y w podstawówce, to wychodziłam z nich cała mokra i czerwona - byłam aktywnym dzieckiem, lecz tylko na wf-ach. Teraz właśnie martwią mnie boczki i brzuszek :( Nie jadam już tak dużo jak kiedyś, bo naprawdę takie porcje, które jadłam w wieku 9,10,11 lat, to chyba nikt nie jadł tyle. Teraz już tak nie jem, jem mniej, ale za to niezdrowo :/ Najbardziej chciałabym się pozbyć boczków - nie mam pojecia jak to zrobić ;/ Pomocy!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim proszę nie zabierać się za żadne gazetowe diety! Sprawi Pani tylko, że organizm, zagrożony ograniczaniem kalorii, zacznie się bronić magazynując większość w postaci tkanki tłuszczowej.

Musi Pani zrozumieć i zaakceptować, że Pani się zmienia - tak już to jest w przypadku dziewcząt, że ich piersi rosną, biodra się zaokrąglają a brzuch staje bardziej miękki i mniej płaski. Organizm gromadzi tłuszczyk, by przygotowywać się do roli matki. Być może minął już skot pokwitaniowy, w czasie którego młody organizm intensywnie rośnie i potrzebując dużo energii, może jeść "ile dusza zapragnie" wszystko spalając. Powinna Pani zaakceptować zmiany, bo oznaczają wkraczanie w dorosłość.

Aby lepiej czuć się w swoim ciele, polecam zwiększenie aktywności fizycznej oraz prawidłową dietę. Opisane przeze mnie wyżej zmiany są nieuniknione, ale inną sprawą jest tycie z powodu braku ruchu i złych nawyków żywieniowych. Na ten temat, poczytać może Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka czy http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam ciepło,
Ula Bieniek