Jak skutecznie i widocznie schudnąć?

Witam, mam 15 lat, 160 cm wzrostu i ważę 67 kg ;( Wcześniej próbowałam się odchudzać, ale były to jakieś diety z Internetu i zawsze chodziłam głodna, a jeśli schudłam, to zaraz znów przybierałam na wadze :( W mojej rodzinie jest kilka osób "przy kości", ale im udaje się schudnąć, a mnie nie. Nigdy wcześniej nie byłam u żadnego dietetyka, czy innego lekarza, ale bardzo chcę schudnąć. Największy problem mam z brzuchem i udami.Ostatnio staram się jeść zdrowo - jem więcej owoców i warzyw, a za to mniej słodyczy, ale nadal efektów nie widać :( Mieszkam na wsi, więc często jeżdżę rowerem, ale nie wiem za bardzo, jak mam ćwiczyć. Bardzo proszę o pomoc. Przez moja nadwagę nie mogę założyć żadnej fajnej bluzki czy sukienki. PS. ile powinnam ważyć przy moim wzroście i jak ćwiczyć, aby mieć szczupłe nogi i płaski brzuch?

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynoszące 26,2 odpowiada wartości powyżej 97 centyla na siatce centylowej  i oznacza otyłość. Powinnaś jednak porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, który zbada Cię i sprawdzi, czy przyczyną mogą być jakieś zaburzenia w organizmie.
Twoja masa ciała nie powinna przekraczać około 60kg, aby mieścić się w granicach normy, ale trudno to dokładnie określić, ponieważ nie znam Twojej budowy i składu ciała.

Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę dietami z Internetu, ponieważ nie są to diety dopasowane do Twojego wieku. Rozwijasz się jeszcze i Twój orgaznizm potrzebuje większej ilości składników odżywczych, dlatego nie polecam restrykcyjnych diet.

Unormowanie masy ciała powinnaś osiągnąć poprzez zdrowe odżywianie i zwiększoną aktywność fizyczną.
Wykorzystaj czas wakacji, aby więcej się ruszać - możesz założyć notes i notować w nim, co jesz i kiedy ćwiczysz. Ćwiczenia na nogi i brzuch znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, gdzie są materiały video z instrukcjami. Pamietaj, że aby schudnąć trwale i bez efektu jo-jo potrzeba czasu, nawet kilku miesięcy.

Powinnaś jeść 5 posiłków dziennie - 3 większe i 2 mniejsze w regularnych odstępach. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów, tłustych wędlin i serów, słodkich napojów. Zapoznaj się z piramidą żywienia dla młodzieży: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Polecam lekturę artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/kalorie-spalaj-w-ruchu

Pozdrawiam