Jak się pozbyć tych kilogramów i rozstępów?

Mam 22 lata i ważę 100 kg. Jestem po wycięciu całej tarczycy ze względu na 10 lat bezskutecznego leczenia choroby Graves Basedova. Biorę euthyrox 112 mg i lek z grupy SSRI na zaburzenia lękowe i nastroju. Przytyłam około 20 kg w ciągu 3 miesięcy. To było przed operacją, ale waga nie stanęła. Mam głębokie i rozległe rozstępy na brzuchu, udach i pod ramionami. Nie wiem od czego zacząć i co robić. Proszę o odpowiedź.

Witam

Z pewnością powinna Pani zacząć od analizy swojej diety. Oczywiście po wycięciu tarczycy może być zwolniony metabolizm ale nie możemy całej winy składać na tarczycę. Proszę się zastanowić czy oby na pewno Pani dieta jest prawidłowa.

Jeżeli chodzi o rozstępy to w zależności od tego jak zabliźnione są rany to można je zmniejszyć dietą, ćwiczeniami, masażami lub odpowiednimi zabiegami medycyny estetycznej.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można opisać mi na maila swój przykładowy jadłospis a ja ocenię i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

Kontakt:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk