Jak się przygotować do wizyty u dietetyka?

Dzień dobry. Robiłam sobie ostatnio badania. Wszystko w normie, jednak widzę ze cukier i cholesterol mam przy górnej granicy. To słaby wynik zważając na mój wiek. Postanowiłam wybrać się do dietetyka, tym bardziej ze uprawiam kolarstwo od jakiegos czasu. Moje pytanie brzmi: co przygotowac na taka wizytę? Na pewno badania krwi, ale co w tej krwi zbadac, tak żebym nie musiała powtarzać później wizyty i podwójnie płacić przez zle przygotowanie. Moje ostatnie badania są dosc świeże, ale wybiórcze. Dzieki i pozdrawiam!
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Dzień dobry,



1. Warto zapisać listę przyjmowanych leków i/lub suplementów diety.

2. Warto zanotować skrupulatnie wszystkie spożywane posiłki i napoje w ostatnich 7 dniach poprzedzających pierwszą wizytę, następnie koniecznie zabrać je ze sobą na spotkanie.

3. Warto odnotować, które produkty żywnościowe/potrawy szczególnie Pani lubi oraz których Pani nie lubi i na pewno nie chce mieć w przygotowanej diecie.

4. Warto zanotować dokładnie swoją tygodniową aktywność fizyczną (zaplanowane ćwiczenia + spacery, ew. ilość kroków).

5. Ostatni posiłek należy zjeść około 4 godziny przed wizytą oraz koniecznie trzeba unikać spożycia płynów i jakichkolwiek przekąsek na godzinę przed rozpoczęciem konsultacji. Ponadto, ostatni intensywny trening należy wykonać co najmniej w odstępie 24 godzin od wizyty w gabinecie. Pozwoli to prawidłowo przeprowadzić badanie analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej.

6. Warto zabrać ze sobą ostatnie wyniki badań, np. morfologia krwi z rozmazem, badanie ogólne moczu z osadem, lipidogram, glukoza na czczo, insulina na czczo, OB, CRP, 25(OH)D3, ferrytyna, TSH, FT3, FT4, kwas moczowy, potas, sód, mocznik, kreatynina, AlAT, AspAT, fosfotaza zasadowa.



Z wyrazami szacunku,

Mgr Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny i Sportowy

https://mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl 

https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

0

Witam,

najlepiej zadzwonić do wybranego dietetyka i zapytać jakich badań oczekuje. Każdy dietetyk może mieć inne wymagania.

Z pewnością jednak powinna Pani mieć podstawową morfologię, TSH, FT3, FT4, cukier na czczo i po obciążeniu glukozą, cholesterol, badania ginekologiczne w kierunku PCOS, badania wątroby.



Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk



Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668









0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty