Jak skutecznie leczyć schizofrenię?

Moja żona choruje od 4 lat na schizofrenia, przez ten czas była 4 razy w szpitalu psychiatrycznym, pierwszy raz 8tygodni, drugi 6tygodni, trzeci 4 tygodnie. Zawsze miesiąc po wyjściu przestaje brać tabletki, niszczy je i dokumenty że szpitala i opiekuna sądowego. Teraz jest 4 raz, ktury trwa już 2,5 miesiąca i nie ma poprawy, pierwszy raz miała agresywne zachowania, mówiła że popełni samobójstwo, i zamknęli ja na trzy tygodnie do izolacji. Teraz jest trochę lepiej, ale ma halucynacje słuchowe i zwrokowe, nie pozwala sobie patrzeć w oczy. Lekarze próbują różnych leków i ręce im opadają. Czy jest szansa że wyjdzie z tego stanu, nigdy nie trwało to tak długo.

Niestety schizofrenia jest chorobą przewlekłą, nie da się jej wyleczyć, można jedynie opanowywać objawy i zapobiegać kolejnym atakom pod warunkiem przyjmowania na stałe leków.