Jak skutecznie walczyć z depresją w wieku 36-lat?

Witam serdecznie, Od ok 2 mcy walczę z deoresją, biorę leki, chodzę na terapię (terapia głęboka). Poprzez tę terapię wydaje mi się, że zaczynam nienawidzić ridziców i siostry. Z mamą nie mam ochoty na jakiekolwiek rozmowy ale rozmawiam z obowiązku. Irytuje mnie prawie wszystko co mówi. Podczas rozmowy ciągle próbuję pokazać, że nie ma racji. Bardzo denerwuje mnie kiedy faworyzuje moją siostrę i jej córkę. Z siostrą nie utrzymuję praktycznie żadnych kontaków. Bardzo denerwuje mnie w jaki sposób wychowuje swoją córkę ale nic nie mówię bo to nie moje dziecko. Moja siostrą jednak bardzo często mówi no, że jestem złą matką bo np sorzeciwiam się mojemu dziecku. Nie chcę się kłócić ani nie chcę pozwllić na to żeby ktokolwiek dyktował mi jak mam postępować zcdziećmi i dlatego ograniczyłam kontakty prawie do 0. W przeszłości rodzice bardzo mnie krzywdzili poniżając przed siostrą, pokazują że jestem gorsza od niej. Często dochodziło do konfliktów między mną i rodzicami w które zawsze wtrącała się moja siostra co pogarszało sytuację... Nie chcę zrywać kontaktów z rodziną ale czuję że długo nie wytrzymam i znowu wygarnę in wszystko a wtedy moje Dzieci na tym cierpią bo mieszkamy daleko i jak na razie nie mogą sami odwiedzać dziadków i ciocię...

Psychoterapia to proces w trakcie którego dochodzi do zmiany schematów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zmiany niestety następują stopniowo. Może być więc przejściowe pogorszenie samopoczucia ale z czasem pojawi sie poprawa. O wszystkim należałoby porozmawiać z terapeutą. Warto także odwiedzić psychiatrę, być może modyfikacja leczenia farmakologicznego przyniosłaby dobry efekt.