Czy takie relacje między dziadkami, a rodzicami są normalne?

Moi rodzice nienawidzą dziadków i ciotki. Uważają że mają na mnie zły wpływ, a u nich rozwijałam się prawidłowo, a tamci są "sektą". Rodzice i dziadkowie nie rozmawiają że sobą w ogóle. Po śmierci dziadka rodzice nie przyszli na jego pogrzeb. To sprawia mi ogromne cierpienie. Nie podoba mu się to. Czy mam prawo tak się czuć? Czy takie relacje między dziadkami a rodzicami są normalne?

Absolutnie ma Pani prawo odczuwać to, co odczuwa i mówić o tym. Jeżeli nie podoba się Pani to, jakie relacje są między dziadkami a rodzicami to nikt nie może i nie ma prawa by Panią zmuszać by również w tym uczestniczyć. Warto to asertywnie komunikować. Pozdrawiam

Witam, proszę porozmawiać z rodzicami, co mają na myśli mówiąc o złym wpływie. Skąd bierze się niechęć w rodzinie. Jeżeli rodzice nie utrzymują kontaktów, proszę porozmawiać z jakiej przyczyny, co takiego się wydarzyło. Zrywanie kontaktów rodzinnych nie następuje bez powodu. Ma pani prawo do emocji które opisała, własnego zdania, warto poznać opinie obu stron. Być może dłuższa rozmowa z psychologiem, poznanie bliżej sytuacji pomoże zastanowić się nad możliwościami wpływu. Pozdrawiam serdecznie