Czy mam depresję w wieku 12 lat?

Ostatnio bez przerwy płaczę przez dziadków. Wkurzają mnie odkąd się wprowadziłam do nich, bo u siebie mam remont.

Mam ich dosyć, kłócę się, nawet zaczęłam się ciąć, żeby mi ulżyło moja pozostała rodzina wie, że płaczę tylko dziadek nie. Moi rodzice powiedzieli, że muszą szybko skończyć remont, bo nie wytrzymam ,,już kiedyś przez dziadka płakałam i waliłam w łóżko pięściami, oprócz tego czuje się zmęczona i niepotrzebna.

Czy mam depresję? Mam się dalej ciąć, by wytrzymać z dziadkiem i na pewno z nim nie porozmawiam. Proszę o pomoc

Witam!

Zmiana mieszkania i przebywanie z dziadkami jest dla Ciebie trudnym przeżyciem. Problemy z kontaktem z dziadkami powodują napięcie emocjonalne. Twoim sposobem na rozładowanie tego napięcie są akty autoagresywne. Nie jest to dobra forma działania w stresie.

Powinnaś porozmawiać o tym z rodzicami. Ich obowiązkiem jest zapewnienie Ci odpowiednich warunków życiowych i dbanie o Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeżeli ta sytuacja Cię przerasta i powoduje, że się sama okaleczasz, to rodzice powinni jak najszybciej interweniować.

Twoja sytuacja powinna ulec zmianie. Wtedy zapewne poprawi się też Twoje samopoczucie i obniży się napięcie emocjonalne. Z dziadkiem o całej sprawie powinni porozmawiać rodzice i wpłynąć na jego zachowanie.

Pozdrawiam