Czy mam prawo się tak czuć?

Moi rodzice nienawidzą dziadków u ciotki (siostry matki). Twierdzą, że w rodzinie rozwijałam się prawidłowo, a dziadkowie i ciotka mają na mnie zły wpływ. W ogóle nie odzywają się do siebie. Rok temu zmarł jeden dziadek i rodzice w ogóle nie przyszli na jego pogrzeb. Twierdzą, że reszta rodziny to "sekta". Te twierdzenia rodziców sprawiają mi ogromny ból i cierpienie i doprowadzają do szału. Uważam, że nie są one prawdziwe. Czy to normalne relacje? Czy mam prawo się tak czuć?

Witam, proszę porozmawiać z rodzicami, co mają na myśli mówiąc o złym wpływie. Skąd bierze się niechęć w rodzinie. Jeżeli rodzice nie utrzymują kontaktów, proszę porozmawiać z jakiej przyczyny, co takiego się wydarzyło. Zrywanie kontaktów rodzinnych nie następuje bez powodu. Ma pani prawo do emocji które opisała, własnego zdania, warto poznać opinie obu stron. Być może dłuższa rozmowa z psychologiem, poznanie bliżej sytuacji pomoże zastanowić się nad możliwościami wpływu. Pozdrawiam serdecznie

Pani uczucia świadczą o szacunku i przywiązaniu do dziadków, o których Pani mówi. To normalne, że gdy słyszymy jak ktoś w negatywny sposób wypowiada się o bliskiej nam osobie reagujemy na to złością i budzi się w nas gniew.
Te odczucia mogą też sugerować pewne zaniepokojenie poglądami Pani rodziców.
Jak Pani widzi problem nie jest prosty i wymaga lepszego zrozumienia go, aby można było udzielić Pani właściwej pomocy. Specjalista psychoterapeuta może pomóc Pani lepiej zrozumieć relacje w rodzinie, a także towarzyszyć w lepszym poznaniu siebie i swoich uczuć.