Dlaczego od jakiegoś czasu walczę z depresją?

Witam! Od jakiegoś czasu walczę z depresją. Raz jest lepiej a raz gorzej. Niestety tego "gorzej" jest więcej. Chodzę na terapię. Po każdej terapii czuję się lekko ale to trwa bardzo krótko. Męęczy mnie moja przeszłość. Zaczynam sobie przypominać dziwne rzeczy. Zaczynam znowu analizować moje podejrzenia, że mój tato nie jest moim ojcem biologicznym. Zaczynam rozumieć dlaczego zawsze byłam "gorsza" od młodszej siostry. Boję się jednak reakcji rodziców kiedy zadam im pytanie wprost. Zaczynam czuč niechęć do rodziców. Przez to czuję się bardzo nerwowa. Często płaczę i krzyczę. Bardzo szybko wychodzę z siebie. Rozpamiętuję moje pierwsze, bardzo nie udane małżeństwo. Obwiniam za nie rodziców. Szukając miłości, której nie miałam w domu "rzuciłam" się na byle kogo. Nie wiem jak poradzić sobie z tą złością która we mnie jest, nie mogę przestać o tym myśleć, wprost przeciwnie przypominam sobie ciągle nowe fakty... Szukam możliwości zemsty na byłym mężu choć minęło już 12 lat...

Szanowna Pani,
zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, chociażby po to, żeby zrozumieć profil złości. Zakotwicza Pani w przeszłości, traci Pani energię na zemstę, co uniemożliwia Pani optymalne funkcjonowanie "tu i teraz". Chodzi Pani na terapię - wskazana jest szczera rozmowa z psychoterapeutą. Odsłania Pani ważne sprawy, które wymagają ukierunkowanego planu terapeutycznego. Złość jest emocją uwarunkowaną biologicznie, motywuje organizm do walki, do działania, potęguje zachowania agresywne. Z czego wynika ta złość, czuje się Pani nie akceptowana, nie kochana przez rodziców, gorsza od siostry? To są problemy do pracy w procesie psychoterapeutycznym, dotyczą następujących wymiarów; wartości, ważności, siły i słabości oraz złości. paradygmat poznawczo - behawioralny pozwala zrozumieć soje negatywne wzory myślowe oraz modyfikować je zgodnie z rzeczywistością, co wpływa na odczuwane emocje i koryguje negatywne zachowania w określonych sytuacjach. Proces terapeutyczny poprawia jakość życia, wpływa na prawidłowy profil rozwojowy.
Pozdrawiam serdecznie

Terapia często jest dłuższym procesem. Warto wszystkie poruszone tutaj wątki omawiać z psychoterapeutą. To normalne, ze podczas terapii pojawiają się różne emocje, wracają różne wspomnienia i czasem jest "trudniej niż przed". Wszystko to ma sens, bo służy nowemu zbudowaniu siebie i integracji. Pomoże to Pani lepiej rozumieć siebie, ale także panować nad emocjami, zaakceptować przeszłość i budować teraźniejszość. Zachęcam do dalszej zaangażowanej pracy nad sobą.