Jak skutecznie walczyć z zaburzeniami lękowymi

Dzień dobry, przepraszam, ale już nie wiem, jak sobie radzić. Cierpię na zaburzenia lękowe, w sytuacji stresowej nie mogę złapać oddechu, mam wrażenie, że zaraz zemdleje. Chodzę na terapię. Zaczynam ją jednak pół godziny po pracy. Teraz po zwolnieniu lekarskim wracam do pracy, więc będę musiał wytrzymać. Boję się tego, że będę się bał i nie dam rady wysiedzieć w pracy. Nie boję się terapii, bardzo jej potrzebuje, chciałbym kontynuować, a nie mogę zmienić godziny. Co mam robić? Zrezygnować z terapii, poszukać innej, skoro bardzo chciałabym tego uniknąć? Czy są jakieś leki, które mi pomogą ze zdenerwowaniem w pracy? Mój terapeuta sądzi, że jeżeli zrezygnuję, to będzie to ucieczką. I ja się z nim zgadzam, tylko nie wiem, jak wytrzymać... Psychiatra pomógłby mi?

Jeśli chodzi o terapię, to przejście do innej osoby, by godzina bardziej Panu odpowiadała wcale nie jest ucieczką, tylko troską o siebie. Zawsze trzeba ufać sobie, bo to Pan jest specjalistą od siebie. Terapeuta tylko - jak poręcz - pomaga na pewnym etapie życia.
Gdyby chciał Pan pracować w terapii on-line (Skype, Messenger) to zapraszam do mnie.
www.facebook.com/psychoterapiawewroclawiu
Powodzenia!