Jak sobie poradzić z coraz częstszym sięganiem po alkohol?

Od pewnego czasu coraz czesciej siegam po alkohol, z powodow takie jak: za duzo stresu, kiepskie relacje z ludzmi, problemy z panowaniem nad soba (ostatnio zaczelam byc bardzo nerwowa, powoduje klotnie bez powodu, buntuje sie, pyskuje, wale piesciami w sciane, "szukam problemow" itd, a pozniej placze). Robie wszystko, zeby zdobyc alkohol, napic sie i zapomniec. Moja przyjaciolke i przyjaciela zaczelo to troche niepokoic i po dluzszym zastanowieniu jest chyba cos nie tak. Prosze o pomoc co robic

Jeśli bliscy z Pani otoczenia zauważają, że coś się dzieje, a także Pani sama, że "coś jest nie tak", to sygnał, by zacząć działać i rozpocząć leczenie, które pozwoli Pani rozwiązać (zamiast zapomnieć) trudności będące źródłem objawów. Dobrym znakiem jest także fakt, że Pani sama ma wątpliwości i zauważa niepokojące zachowania.
Leczenie można rozpocząć w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do Poradni Leczenia Uzależnień, a także do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam, napisała Pani że coraz częściej sięga po alkohol, ponieważ pomaga to Pani zapomnieć o stresie, problemach w relacjach z ludźmi, uspokaja to Panią. Pani przyjaciele zaczęli niepokoić się o Panią. Proszę skontaktować się z ośrodkiem leczenia uzależnień. Przesyłam link do strony: http://www.dczp.wroclaw.pl/wotu
Proszę się również zapoznać z opisem na stronie: http://uzaleznienie.com.pl/testy-diagnostyczne/alkoholizm/rozpoznaj-uzaleznienie/198-sprawdz-czy-pijesz-rozsadnie.html
Pozdrawiam serdecznie

To, że alkohol zaczął być lekarstwem na różne niepowodzenia, może świadczyć o początkach uzależnienia. Jeżeli znajomi zaczynają się o Panią niepokoić i sama Pani czuje, że sytuacja wymyka się spod kontroli, proszę jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą, najlepiej terapeutą uzależnień. Może Pani też znaleźć w miejscu swojego zamieszkania ośrodek leczenia uzależnień i tam zgłosić się po pomoc. To bardzo ważne, żeby trafiła Pani pod opiekę specjalisty jak najszybciej.

Pozdrawiam serdecznie.