Jak sobie poradzić z tym zachowaniem męża po operacji?

Mój mąż jest 10 m-cy po op. bajpasów ze zdrowiem wszystko jest ok. przestał palić, pracuje. Oboje mamy po 63 lata, ale męża wszystko, szybko wyprowadza z równowagi, jest taki w stosunku do mnie, ja też nie odpuszczam, nie wiem co robić. Mąż, zawsze był apodyktyczny, ale teraz, wystarczy drobiazg i już jest zły. Jak sobie z tym poradzić?

Witam, proszę porozmawiać z lekarzem i skorzystać z pomocy psychologicznej. Trudności emocjonalne i behawioralne, zmiany w procesach poznawczych, mogą mieć związek z przebytym zabiegiem, chorobą. Również z poziomem subiektywnie odczuwanego stresu, umiejętnością radzeniem sobie z nim w dniu codziennym i w sytuacji zagrożenia.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka