Jak sobie radzić z ludzką zazdrością?

Pytanie do psychologa, nie dawno przeprowadziliśmy się z mężem i dzieckiem do nowego ładnie i nowocześnie urządzonego domu i od tej pory zaczęły się problemy pt"Zazdrość ludzka nie zna granic". Mianowicie kto do nas nie przyjdzie mimo tego ze staram sie jak najlepiej przyjąć szykuje jedzenie jestem miła rozmawiam zapraszam ponownie, to już nikt nie przyjeżdza, co więcej nie odzywają się i zarzucają tzw"focha" nie chcą już otrzymywać kontaktów. Jestem już załamana, jak reagować? zostaniemy sami?

Witam Panią. Zmiana miejsca zamieszkania to duża zmiana zarówno dla Państwa jak i otoczenia. Być może i Państwo w nowym miejscu i osoby, z którymi Macie kontakt Potrzebujecie okresu adaptacji. Zmiana czasem odbywa się na różnych poziomach. Jeśli nowy, dom który jest efektem Państwa pracy, wysiłku wpływa na niektóre osoby tak, że zrywają one kontakt z Wami to być może czeka Was weryfikacja znajomych. Ważne, Żebyście pamiętali, że nie Zrobiliście nic złego. Jeśli niektóre osoby zerwą z Wami kontakt Spróbujcie nawiązać nowe kontakty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
Ogólnie ludzie czują się bardziej komfortowo w otoczeniu podobnym do siebie,albo takim,które nie wytrąca ich z pozytywnej samooceny.Tak więc,jeżeli kontakty sąsiedzkie są dla Pani celem nadrzędnym,powinna Pani poznać potrzeby drugiej strony i w stosowny sposób wyjść im na przeciw. To jest logiczna i zarazem znana zasada używana m.in.w polityce,bo działa dorażnie.W życiu sąsiedzkim są jednak powody wielorakie,oparte też na doświadczeniach wcześniejszych i być może nie nowy dom,ale właśnie swoiste sygnały wyjścia z dotychczasowych symboli wspólnotowych spowodowały odsunięcie się ludzi. Tak więc, zachęcam do podjęcia bezpośrednich rozmów o Pani rozczarowaniu i intencjach,albo skorzystania z dostępnych treningów/terapii w celu zrozumienia każdej ze stron i nawiązania satysfakcjonujących relacji ,w których pomagają odpowiednie techniki.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam.