Podejrzenie znęcania się psychicznego w małżeństwie

co zrobić jeśli ludzie z zewnątrz nie znające mnie i męża wmawiają mi że on znęca się na mnie fizycznie, a w rzeczywistości tak nie jest. jesteśmy szczęśliwi i świetnie się dogadujemy. nikt jednak nie wierzy w to co mówię i wysyłają mnie do psychologa. wydaje mi się że popadam przez to w depresje.

Dzień dobry!

A na jakiej podstawie ludzie z Państwa otoczenia sugerują, że w Państwa związku dochodzi do przemocy? Jak to argumentują? Jakie przykłady podają?

Pozdrawiam!

W takiej sytuacji niezbędna jest pewna doza asertywnosci. Skoro mówi Pani, że osoby z zewnątrz nie znają ani Pani ani męża - dlaczego w ogóle Pani ich słucha? Proszę stanowczo powiedzieć co o tym Pani sądzi i powiedzieć swoje stanowisko wobec ciekawości tychże osób. Bez asertywnosci niewiele Pani zadziała. Trzeba być stanowczym i konsekwentnym w takich sytuacjach, bo to Pani życie a nie ludzi wokoło.
Pozdrawiam.

Jeżeli sugestie ludzi w Pani przekonaniu zupełnie nie znajdują odzwierciedlenia w Pani związku proszę dać temu wyraźny sygnał - nie zgadzam się, jestem innego zdania.
Niemniej jednak zastanawiające jest na jakiej podstawie osoby z Pani otoczenia wysnuły takie wnioski ? Może warto się zastanowić ... czasami ludzie z zewnątrz potrafią zobaczyć coś czego my będąc w środku danej relacji nie dostrzegamy...