Jak sprawdzić czy przyrządzony produkt jest zdrowy?

Dzień dobry, chciałaqm zapytać, czy niżej opisany owocowy przetór jest zdrowy: umyte jagody tata obsypał cukrem i wsadził do słoików i zadekował(zamknął słoiki). Sama uważam, że zrobił bardzo źle. Te wyjatkowe owoce lasu zniszczy przez użycie cukru. Czy mam rację? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Jagody lepiej oczywiście jeść na surowo, ale jeśli chcemy zrobić przetwory na zimę ( przydadzą się np przy biegunce), to musimy przed wkuwaniem dodać do nich trochę cukru ( 10%), aby się nie popsuły. Pozdrawiam

Dzień dobry,

jest to tradycyjna metoda konserwowania żywności ( tak jak mięso solą). Jeżeli nie użył nadmiaru cukru to nie powinna się Pani martwić. Poza tym owoce i tak zachowają swoje wartości odżywcze - po prostu będą słodsze.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga