Jak stosować frutarianizm?

Witam. Mam pytanie na temat diety frutarianskiej. A dokładniej surowy weganizm. Czyli same owoce i niektóre warzywa, bez obróbki termicznej. Czy można stosować taką dietę przez kilka lat? Czy można ją stosować u dzieci ok 3 letnich? Czy wystarczy to żeby dziecko dobrze się rozwijało? Koleżanka mnie kusi lecz ja mam pewne obawy. W stosunku do mojego dziecka tym bardziej

Dzień dobry,
Dieta Frutariańska, jest dietą bardzo niedoborową, co oznacza że nie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych do jego funkcjonowania, składników odżywczych. Jest uboga m.in. w pełnowartościowe białko, wit B12 czy żelazo.
Zdecydowanie odradzam długotrwałe stosowanie takich restrykcji. Nie zaleca się stosowania diet restrykcyjnych, w tym diety frutariańskiej u dzieci.
Pozdrawiam serdecznie