Jak szybko i bezpiecznie zrzucić kilogramy po ciąży?

Witam. Mam problem mam 26 lat, 160cm wzrostu i do tego 86 kg. Chcę schudnąć do swojej wagi sprzed ciąży wtedy było to 63kg. Ale teraz ciężko jest mi zrzucić jaki kolwiek kilogram. Proszę o poradę.
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Odchudzanie jest zawsze długotrwałym procesem, który wymaga poświęcenia i pewnych wyrzeczeń. Najlepiej udać się do specjalisty- dietetyka, który obliczy Pani PPM- podstawową przemianę materii, wykona niezbędne badania jak analizę składu ciała, określi prawidłową, zdrową wagę ciała.
Prawidłowy spadek masy ciała wynosi około 1 kg na tydzień. Taki spadek masy ciała możemy osiągnąć gdy przestrzegamy diety 1000- 1500 kcal. Ważne jest aby wykluczyć z diety całkowicie alkohol, słodycze, masło, margarynę. Ograniczamy pieczywo, makarony, kasze, ryż, rośliny strączkowe, tłuste ryby, tłuste gatunki mięs, sery żółte, pleśniowe.
Ważne jest by pić od 1,5- 2 litrów wody mineralnej niegazowanej, ograniczyć kawę, napoje słodzone, gazowane. Pamiętać należy także o aktywności fizycznej, która jest niezbędna.
Powodzenia,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny