Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę szybko zrzucić nadmierne kilogramy?

Witam . Mam 19 lat , 194 cm wzrostu i ważę 102 kg . Chciałbym się dowiedzieć jak mogę szybko zrzucić nadmierne kilogramy . Jak się odżywiać ? I jakie ćwiczenia wykonywać ? Bardzo proszę o odpowiedź .
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Pana maksymalna prawidłowa waga powinna wynosić około 95 kg. Jeżeli jednak Pan ćwiczy i zawartość tkanki mięśniowej jest wyższa niż przeciętnie, można tą wagę zwiększyć nawet o 5 kg (mięśni są cięższe niż tłuszcz). Przy normalnym typie budowy wychodzi na to, ze ma Pan do zrzucenia około 7 kg. Przy spożywaniu mniejszych posiłków co maksymalnie 4 godziny i rezygnacji ze słodyczy i białego pieczywa powinien Pan zmniejszyć masę ciała. Proszę się też koniecznie zastanowić i wynotować sobie, co w Pana przypadku stanowi największe błędy żywieniowe (np. na kartce), a następnie proszę wymyślić jak te jak te błędy wyeliminować lub zastąpić "zdrowszymi" nawykami żywieniowymi. Każda aktywność fizyczna będzie pomocna w utracie masy ciała, ale najlepiej żeby był to wysiłek co najmniej 3 razy w tygodniu, trwający przez minimum 0,5 godziny. Dobre efekty przynoszą ćwiczenia typu cross fit.

Absolwentka kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym.
0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy