Jak mogę szybko zrzucić 8 kg?

Witam jak bym mogła zgucic szybko 8kg.moj wzrost1,64cm a warze 80kg.Czuje sie z ta waga bardzo zle.Prosze o pomoc

Dr Aneta Bednarek

Witam,
Szybki spadek wagi będzie wiązał się z efektem jo-jo, więc radziłabym cierpliwość i rozsądne gubienie kilogramów.
Należy tak rozplanować dzień aby jeść co 3-3,5 godziny posiłki - większe śniadanie, małe drugie śniadanie, potem albo lekki lunch, albo obiad i jeśli obiad był wczesniej to podwieczorek składający się z warzyw, owoców i kolację (nie później niż 2-3 godziny przed położeniem się spać). Jedzenie powinno być jak najmniej przetworzone, bogate w warzywa i produkty pełnoziarniste. W diecie powinny się znaleźć ryby i chude mięso.
Należy całkowicie zrezygnować ze słodkich napojów i zwiększyć aktywność fizyczną.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska