Jak szybko zrzucić 10 kg?

Witam Mam 40 lat przy wzroście 160 ważę 70 kg od tygodnia stosuję dietę i codziennie przez godzinę ćwiczę.Moje dodatkowe kilogramy mam od pasa w dół co jest moim utrapieniem, chcę szybko zrzucić 10 kg.Proszę pomóżcie jak szybko to zrobić? Bo boję się ,że znów sięgnę po słodycze.

Witam serdecznie:)
Szacuje się, że prawidłowy spadek masy ciała na diecie redukcyjnej wynosi około 0,5 kg do 1 kg na tydzień, dlatego szybsze tempo chudnięcia nie jest wskazane. Bardzo dobrze, że wdrożyła Pani aktywność fizyczną do codziennych zajęć. Dodatkowo dobrze byłoby, żeby stosowana dieta była oparta o zasady racjonalnego żywienia. Proszę spożywać od 4-5 posiłków w ciągu dnia w równych odstępach czasu - dzięki czemu nie powinna Pani odczuwać "ochotek" na słodycze. Powinno spożywać się 3 główne posiłki - śniadanie, obiad i kolację oraz od 1-2 przekąsek. Eliminacji z diety powinny podlegać dania fast- food, napoje kolorowe, dania gotowe na rzecz samodzielnie przygotowanych posiłków. Podstawą spożywanych posiłków powinny stanowić produkty zbożowe z pełnego przemiału tj. pieczywo pełnoziarniste, nieoczyszczony ryż oraz kasze, które nie tylko dostarczą energii, ale są także cennym źródłem błonnika pokarmowego. Jadłospis powinien być także wzbogacony o tłuszcze roślinne (oliwa z oliwek, olej rzepakowy). Nie należy zapominać o podaży warzyw i owoców z przewagą tych pierwszych.Jako źródła pełnowartościowego białka w diecie należy uwzględnić także ryby, chude wędliny, mięso i jaja. Proszę nie zapominać także o nawadnianiu organizmu odpowiednią ilością wody mineralnej (1,5-2 l). Serdecznie pozdrawiam
Daria Ratajczak

Pzrede wszystkim prosze zmienić nastawienie. Szybka utrata masy ciała=szybki efekt jo-jo. Prosze się zastanowić ile czasu zajęło Pani przytycie? Redukcja kilogramów jest zdecydowanie dłuższa. Zastosowanie ogólnych zasad zdrowego odżywiania, ujemny bilans energetyczny i zdecydowane zwiększenie aktywności fizycznej, daje trwały i szybki efekt, ę też dać czas na regenerację mięśni około 2 dni w tygodniu.