Jak szybko przestaje działać tabletka?

Witam Mam 30 lat, zażywałam do tej pory tabletki Regulon. Raz na rok robiłam przerwę 3 miesięczną i nigdy nie było żadnych skutków ubocznych stosowania tabletek. Chciałabym zostać mamą i razem z partnerem zastanawiamy się jak szybko tabletki tracą działanie, tzn jak szybko możemy zacząć starać się o dziecko? Moja lekarka właśnie wyjechała na prawie miesiąc a badania wszystkie mam dobre tzn cytologię, badania krwi (honorowy dawca) oraz usg dopochwowe też wyszło dobrze. Czekam na odpowiedź, dziękuję.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Po odstawieniu metod antykoncepcji hormonalnej czynność jajników zostaje podjęta dość szybko. Owulacja może wystąpić z 8-dniowym opóźnieniem w stosunku do cyklów sprzed stosowania tabletek - nie jest to przecież dlugi okres. Tak więc spokojnie mogą Państwo zacząć się starać o dziecko.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty