Jak uchronić się przed depresją?

Wskutek pracy w ciągłym stresie i przemęczeniu popadłam w depresję. Miałam problem z koncentracją, pamięcią, formułowaniem wypowiedzi (nie pamiętałam słów). Półroczne zwolnienie lekarskie, ćwiczenia pamięci (platforma- Neurogra) oraz intensywne leczenie u psychiatry (nerologa-badania mózgu wskazywały, że wszystko jest OK, psychologa) wraz z przyjmowaniem leków (Dulsevia) umożliwiły mi powrót do pracy. Pracuję na mniej odpowiedzialnym stanowisku, bez stresu i w mniejszym tempie i jakoś sobie daję radę. Niestety w okresie przedświatecznym nadmiar podjętych obowiązków sprawił moje ogromne zmęczenie i pojawił się problem z myśleniem, koncentracją, mową (zaczęłam się jąkać, nie potrafiłam nazwać wielu rzeczy). Po ustaniu zmęczenia objawy się cofnęły. Co zrobić by uchronić się przed takimi objawami?

Dzień dobry, w Pani przypadku należy przede wszystkim unikać stresu- znaleźć hobby, zachowywać higienę snu, unikać używek, stosować zdrową, zbilansowaną dietę, uprawiać regularnie sport i uczęszczać na masaże. Odpowiednio dobrana terapia u psychiatry również powinna pomóc.