Jak ułożyć dietę przy cukrzycy ciążowej?

Witam, mam cukrzycę ciążową. Dieta rozpisana na 7 posiłków (3 główne). Mam pytanie czy można rozłożyć 21 WW po równo na te 7 posiłków, wtedy cukier mam ok, a np na śniadanie czy obiad trudno mi wcisnąć 6 czy 4ww a poźniej cukier za wysoki. Wolałabym zjeść na obiad 3-4 po 1 godz. np jabłko.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza diabetologa i kierować się jego zaleceniami