Jak walczyć z silnym uzależnieniem od masturbacji?

dzień dobry mam na imię Marcin mam pytanie. Od kilku lat się masturbuję, początkowo to było na dzień 2 razy a teraz nawet do 7 razy. czy mogą być skutki uboczne i czy można z tym walczyć to przeszkadza mi w związku z partnerką

Dzień dobry.

Opisana częstotliwość masturbacji wskazuje na jej nerwicowy charakter, dlatego też zdecydowanie warto byłoby skorzystać z pomocy seksuologicznej bądź psychologicznej.

Pozdrawiam.