Jak wrócić do dawnego wyglądu?

Witam. Od około roku zmagam się z tzw. Sylwetką skinny-fat. Przez lata trenowałem biegi długodystansowe, przez co byłem typowym szczypiorem i za takiego mnie uważano. Z dniem ukończenia szkoły zapisałem się na siłownię, by coś ze sobą zrobić. Zrobiłem to w beznadziejny sposób, bo nie zwiększyłem kaloryczności posiłków, przez co popaliłem mięśnie, później zacząlem się stosować do podwyższonej kaloryczności, ale jedyne co mi to dało otłuszczony brzuch. Załamałem się i zaprzestałem jakichkolwiek ćwiczeń. Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak mam przywrócić wygląd swojej sylwetki do tej sprzed lat. Dziś doczytałem się na temat czegoś takiego jak tłuszcz trzewny - co wg. moich obserwacji byłoby tym co powoduje taki a nie inny wygląd. W poszukiwaniu odpowiedzi przekopałem pół internetu i już mam mętlik. Jedni każą ćwiczyć inni jeść bez węglowodanów. Moim pytaniem jest: Czy ćwiczenia czysto aerobowe, wykluczenie w-w i obniżenie kaloryczności posiłków np do 1800kcal jest mi w stanie pomóc? Czy tłuszcz waskularny stanowi ogromne zagrożenie jeżeli obwód mojej talii wynosi 91 przy wzroście 170?

Witam serdecznie,

na Pana miejscu nie eksperymentowałabym i nie czytała tyle w internecie tylko zajęła się zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietą. Ponadto wprowadziłabym ćwiczenia siłowe i interwałowe. Do ćwiczeń powinna być dostosowana dieta a osiągnie Pan swój cel.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl