Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kick-boxing - obrona przed kopnięciami

Kick boxing to dyscyplina, w której do pokonania przeciwnika wykorzystuje się zarówno kopnięcia, jak i ciosy bokserskie. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej obronie przed kopnięciami w kick boxingu.

Takie ćwiczenia z reguły są dobierane indywidualnie. Trzeba w tej sprawie udać się do poradni rehabilitacyjnej. Tam lekarz specjalista rehabilitacji dobierze dla Pani odpowiednie ćwiczenia i wyjaśni dalszy sposób postępowania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Potrzebuje Pani treningu aerobowego, który w połączeniu z wsparciem dietetycznym spokojnie pozwoli zrzucić te zbędne kilogramy. Ćwiczenia aerobowe czyli inaczej tlenowe, otrzymały swoją nazwę od sposobu w jaki organizm pozyskuje energię podczas ich wykonywania. Gdy rozpoczynamy trening, nasz organizm rozpoczyna wzmożoną produkcję energii. Po kolei wykorzystuje on dostępne mu źródła: Najpierw glikogen mięśniowy i później wątrobowy. Glikogenu w organizmie przeciętnego człowieka wystarcza na około 20-30 minut treningu aerobowego. W momencie, gdy zaczyna go brakować, organizm zaczyna sięgać po kolejne źródło energii…, czyli tłuszcz. Jest jednak małe, ale… aby spalać tłuszcz, trzeba ćwiczyć aerobowo i to dłużej niż 20 min a najlepiej 40 minut. Sam trening nie jest trudny ;) bo to jest każda aktywność ruchowa, jaką może pani wykonywać przez ten dłuższy czas a tętno dla ćwiczeń aerobowych to od 55% do 85% maksymalnego tętna. Podsumowując może to być szybki spacer, albo jazda na rowerku stacjonarnym – oczywiście najlepiej jak ktoś określi pani parametry wysiłkowe (tętno maksymalne). Można samemu to wyliczyć metodą kartki i ołówka. A metoda ta polega na odjęciu swojego wieku od liczby 220. Czyli, jeżeli mamy 35 lat, nasze tętno maksymalne wynosi 185. Przykładowo dla tego wieku tętno do spaceru trwającego 40 minut (60% maksymalnego tętna) powinno wynosić – 111 i spala się tłuszcz.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy