Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fakty o zdrowiu - Słabe wino też dobre

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Aby szybko i efektywnie spalić kłopotliwy tłuszczyk z tych miejsc i popracować nad całością tych partii w czasie jednego treningu proponuję trening aerobowy zwany też treningiem kardio. Trwający najlepiej około 40 min. Wynika to z zależności że przez pierwsze 20 minut treningu aerobowego spalamy w 80% węglowodany czyli cukry, a w 20% tłuszcz.

Między 20 do 40 minutą treningu aerobowego spalanie tłuszczu wzrasta  w proporcji 50% węglowodany i 50% tłuszcz. Natomiast powyżej 40 minuty treningu aerobowego tłuszcz jest spalany aż w 80%.  Najlepsze ćwiczenia aerobowe to bieżnia lub rowerek stacjonarny. Możemy zapisać się do siłowni lub klubu fitness na spinning czyli jazdę na rowerze przy muzyce w rytm komend instruktora co dodatkowo zwiększy naszą motywację i efektywność treningu.

Jeśli nie może się Pani zapisać na siłownię lub nie bardzo pasuje Pani taka forma treningu. Zawsze można poćwiczyć w domu. Doskonale nadaje się do tego steper, a związku ze zbliżającą się wiosną może warto wyjść na zewnątrz i wyjąć z szafy rolki lub odkurzyć rower. To nie tylko doskonała zabawa ale świetny trening kardio. Trening aerobowy najlepiej wykonywać co drugi dzień dając swojemu organizmowi czas na regenerację. Jeśli chodzi o intensywność najprościej obrazuje to test oddechów.

Jeśli jesteśmy w stanie wykonywać nasze ćwiczenia i swobodnie mówić to znaczy że musimy podnieść intensywność naszego treningu. Jeżeli od razu łapie nas „zadyszka” i nie jesteśmy w stanie lub z wielkim trudem udaje nam się wypowiedzieć nawet proste zdanie to znaczy że musimy zwolnić. Najlepiej utrzymywać tempo pośrednie między tymi dwoma stanami.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy