Co zrobić, żeby uda były szczuplejsze?

Witam. Jestem kobieta, mam 21 lat. Prowadzę dość intensywny tryb życia. Miałam wczesniej spore problemy z wagą, teraz ćwiczę regularnie. Co zrobić żeby moje uda były szczuplejsze a nie coraz bardziej umięśnione? Mam z nimi problem, im dłużej ćwiczę tym są większe. Proszę o pomoc.

Witaj, dobrze było by wykonać pomiar składu ciała i ocenić jak wygląda sytuacja.
Ważna jest też dieta, jeśli jest bogata w białko i węglowodany - przyczynia się to do budowania masy mięśniowej;
nie wiem jakiego rodzaju ćwiczenia wykonujesz, ale spróbuj aerobowych o umiarkowanej intensywności - np. marsz 6,5-7km/h lub orbitrek. Takie ćwiczenia wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, a nie budowę masy mięśni.
Na górne partie możesz wykonywać ćwiczenia siłowe.
powodzenia

Witam!
Zalecam lekkie ćwiczenia fizyczne jak basen, pilates, spacery, przy tym dietę. Na siłowni uda będą się zwiększać, bo silnie będzie rozrastać się Pani masa mięśniowa.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Witam.Również proponowałbym ćwiczenia lekkie np. basen,spacery,ćwiczenia aerobowe , bowiem ćwiczenia siłowe powodują przyrost mięśni.Pozdrawiam